Usługi

Medycyna Estetyczna

Nasza klinika oferuje profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Udostępniamy naszym Klientom najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie pielęgnacji i dbałości o urodę. Wykorzystywane przeze nas metody opierają się na doświadczeniach światowej Medycyny Estetycznej, Kosmetologii oraz Dermatologii. Dysponujemy nowoczesną aparaturą i korzystamy z najlepszych preparatów. Chcąc zapewnić jak największy komfort i poczucie bezpieczeństwa u swoich Pacjentów, szczegółowo objaśniamy przebieg każdej procedury i stosowanych metod. Informujemy o przewidywanych rezultatach i możliwych powikłaniach. Zależy nam, aby pacjenci świadomie podejmowali decyzje. Dobór właściwych procedur pozwala nam na osiągnięcie pożądanych efektów w relatywnie krótkim czasie.

Wygładzanie zmarszczek BOTOKSEM

Toksyna botulinowa stosowana w odpowiednich dawkach znalazła zastosowanie terapeutyczne w takich dziedzinach medycyny jak okulistyka, czy neurologia, a także medycyna estetyczna – jako środek przeciwzmarszczkowy, efektywny w niwelowaniu zmarszczek mimicznych. Preparat toksyny botulinowej dostępny w tych zastosowaniach, znany jest pod nazwą Botoks. Stosuje się go w niskich dawkach, w dokładnie określonej ilości dla danego Pacjenta, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny i kontrolowany.

Przebieg zabiegu

Zabieg jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego lekarza. Toksyna botulinowa jest aplikowana w ściśle określone miejsce za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Dzięki temu działa ona tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana. Nie jest bolesny, więc nie wymaga znieczulenia. W przypadku dużej wrażliwości na ból może zostać podane znieczulenie miejscowe. Nawet pojedynczy zabieg Botoksu daje korzyść dla naszej skóry, która poprzez zablokowanie ruchów mięśni, odpoczywa, przedłużając swoją młodość o okres działania toksyny.

Zalecenia do stosowania botoksu:

 • Kurze łapki
 • Zmarszczki między brwiami i poprzeczne czoła
 • Ukośna zmarszczka u nasady nosa
 • Zmarszczki na brodzie
 • Zmarszczki „palacza” nad górną wargą
 • Opadające kąciki ust
 • Opadająca linia brwi i czoła
 • Opadające powieki
 • Uśmiech dziąsłowy

Dla kogo botoks?

Toksynę botulinową z dobrymi efektami można stosować zarówno u osób młodych, u których zmarszczki nie są jeszcze głębokie i często udaje się całkowicie je zlikwidować, jak i u starszych pacjentów gdzie dochodzi do znacznego zmniejszenia się już istniejących oraz zahamowania tworzenia się nowych zmarszczek. Twarz wygląda naturalnie, a jej wyraz łagodnieje.

Całkowite usunięcie zmarszczek bardzo głębokich może wymagać zabiegu uzupełniającego w postaci wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym. Zabieg botoks można łączyć z innymi metodami liftingu twarzy.

15 -20 minut
Okres, po którym widać efekty: Pierwsze efekty w ciągu 2-3dni, pełen efekt po 7 dniach
Okres utrzymania efektów po zabiegu: Ok. 4-6 miesięcy
Okres trwania całego leczenia: Ok. 2 lata

Lecznie bruksizmu botoksem

Bruksizm (zgrzytanie zębami) to nadmierna, mimowolna aktywność mięśni żwaczy prowadząca do mocnego zaciskania zębów i tarcia nimi o siebie. Najczęściej występuje w czasie snu i jest zaliczany do tzw. parasomnii, czyli podgrupy zaburzeń snu. Podobne zjawisko, być może odrębne od bruksizmu nocnego, może jednak występować także w dzień.

Przyczyny bruksizmu:

 • nadmierny stres,
 • nadmierna wrażliwość na stres,
 • wady zgryzu,
 • owsica.

Leczenie nadpotliwości botoksem

Objawy bruksizmu:

 • wytarcia, ścieranie się zębów,
 • zgrzytanie zębami w trakcie snu,
 • widoczne korzenie zębów,
 • krwawienie w czasie mycia zębów,
 • bóle w okolicy przyczepu mięśni żwacza i skroniowego,
 • wzrost napięci mięśni obręczy barkowej powiązane z bólem,
 • bóle pleców, głowy, karku, brzucha, problemy ze słuchem.

Czas zabiegu: 15 -20 minut
Okres, po którym widać efekty: Pierwsze efekty w ciągu 4-5dni, pełen efekt po 14 dniach
Okres utrzymania efektów po zabiegu: Ok. 6 miesięcy, następnie zabieg należy powtórzyć celem kontynuowania leczenia
Okres trwania całego leczenia: Ok. 2 lata
Proponowane zabiegi: Leczenie bruksizmu

Leczenie nadpotliwości botoksem

Do leczenia nadpotliwości służy toksyna botulinowa. Jest to preparat białka uzyskiwany z bakterii Clostridium botulinum. Lekarz wstrzykuje małe objętości (po 0,1-0,2 ml) roztworu botuliny w kilkanaście miejsc oddalonych od siebie o ok 1 cm, pokrywając równomiernie okolicę obu pach, czy dłoni, czy stóp. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po podaniu do skóry preparatu blokuje on działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego przez co dochodzi do zablokowania wydzielania potu. Pacjent po zabiegu wraca natychmiast do pracy i codziennej aktywności.Po ustaniu działania preparatu pocenie wraca do stanu przed terapią.

Zalecenia do stosowania botoksu:

 • Nadmierna potliwość pach
 • Nadmierna potliwość stóp
 • Nadmierna potliwość dłoni

Czas zabiegu: 30 minut
Okres, po którym widać efekty: Pierwsze efekty po 2 dniach, pełen efekt w ciągu 7-14dni
Okres utrzymania efektów po zabiegu: Ok. 6 miesięcy
Okres trwania całego leczenia: Ok. 2 lata

Wypełniacze oraz powiększanie i modelowanie ust

Do zabiegu powiększania ust wykorzystuje się kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w skórze. Jest jej podstawowym składnikiem, który umożliwia utrzymanie wody w tkankach. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowe zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny efekt. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i jędrność. Kwas hialuronowy jest bezpieczny i nie zawiera żadnych elementów stałych. Usta nawet po wchłonięciu preparatu są w zdecydowanie lepszej kondycji, niż przed zabiegiem. Czas utrzymywania się efektu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami preparatu.

Zalecenia do stosowania kwasu hialuronowego:

 • wygładzenie zmarszczek czołowych i lwiej zmarszczki
 • korekcja opadających kącików ust
 • korekcja głębokich fałdów nosowo-policzkowych
 • korekcja zmarszczek palacza
 • powiększenie objętości warg i uwydatnianie ust
 • wygładzenie zmarszczek dekoltu i szyi
 • wolumetria twarzy (uwydatnienie kości policzkowych, redukcja zagłębień podoczodołowych, modelowanie policzków, modelowanie okolicy kąta żuchwy)

Czas zabiegu: W zależności od partii twarzy
Okres, po którym widać efekty: Natychmiast
Okres utrzymania efektów po zabiegu: Ok. 6 – 8 miesięcy
Okres trwania całego leczenia: Ok. 2 lata

Lipoliza

Lipoliza iniekcyjna (intralipoterapia) to nieoperacyjna metoda usuwania otłuszczeń ciała. Dzięki niej możliwe jest usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach gdzie trudno jest się jej pozbyć za pomocą diety czy aktywności fizycznej. Lipoliza iniekcyjna pozwala na rozpuszczenie błony komórek tłuszczowych, w wyniku czego ulegają one degradacji, a następnie są transportowane do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Preparat zostaje wstrzyknięty bezpośrednio w okolice z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Nie można jednorazowo podawać zbyt dużej ilości preparatu, toteż zabieg należy wykonywać etapami. Ilość preparatu stosowanego w czasie jednego zabiegu jest różna i zależy przede wszystkim od ilości tkanki tłuszczowej w okolicy poddawanej kuracji i oczekiwań pacjenta. Konieczną do zabiegu ilość produktu ustala lekarz podczas konsultacji przed zabiegiem.

Zalecenia do stosowania lipolizy:

 • kończyny górne (okolice tricepsu)
 • fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • brzuch
 • biodra („bryczesy”)
 • okolica podpośladkowa
 • wewnętrzna strona kolan
 • wewnętrzna strona ud
 • podwójny podbródek (modelowanie konturu żuchwy)
 • ginekomastia męska

Czas zabiegu: W zależności od partii ciała
Okres, po którym widać efekty: Po 2-3 tygodniach od zabiegu, należy wykonać co najmniej serię 2-3 zabiegów
Okres utrzymania efektów po zabiegu: Ok. 6 – 8 miesięcy
Okres trwania całego leczenia: Wg. wskazań lekarza

Mezoterapia igłowa

To jedna z najskuteczniejszych metod odmładzania skóry twarzy, szyi czy dekoltu, leczenia cellulitu, przebarwień, a nawet łysienia. Polega na ostrzykiwaniu skóry za pomoc mikroigieł i wprowadzaniu do niej odżywczych substancji czynnych, które stymulują procesy regeneracji, pobudzają fibroblasty do syntezy nowego kolagenu, przez co odmładzają skórę. Dzięki takiej technice wprowadzamy substancje omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednio dobrane koktajle pozwalają uzyskać świetne efekty w dość krótkim czasie. Mezoterapia jest zabiegiem polecanym niemal dla każdego. Skorzystać z niej mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osoby młode, jak i dojrzałe. Zabieg ten jest bardzo chętnie stosowany przez Panie, które pragną odmłodzić swoją twarz. Jest zabiegiem z powodzeniem stosowanym w profilaktyce anty-anging, czyli przeciwko starzeniu się skóry, jak i do odmładzania skóry już dojrzałej. Do mezoterapii twarzy wykorzystuje się najczęściej koktajle oparte na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego z domieszką witamin, mikroelementów, kwasów nukleinowych i aminokwasów, czyli tego wszystkiego, czego potrzebuje nasza skora, by być piękna i młoda. Do mezoterapii ciała np. w zabiegach w walce a cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej stosuje się koktajle zawierające kofeinę, L-karnitynę, wyciąg z karczochów, wąkroty azjatyckiej, nostrzyka, krzem organiczny. Mezoterapie te stanowią doskonałe uzupełnienie innych zabiegów wyszczuplających. Po serii zabiegów mezoterapii (4-6 co ok 3 tyg.) stan poddanej zabiegom skóry znacznie się poprawia, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry. Skuteczność w walce z cellulitem polega na ujędrnieniu skory i całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.

Czas zabiegu: W zależności od partii ciała
Okres, po którym widać efekty: Seria 4-6 zabiegów co ok 3 tygodnie
Okres utrzymania efektów po zabiegu: Ok. 6 – 8 miesięcy
Okres trwania całego leczenia: Wg. wskazań lekarza

Leczenie łysienia

W leczeniu łysienia stosuje się mezoterapię przeciw wypadaniu włosów, która polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio do skóry owłosionej głowy mieszanki złożonej z preparatów pobudzających wzrost włosów i zapobiegającymi ich wypadaniu (dexapantenol, minoxydyl, krzemionka organiczna, witaminy, oligoelementy) za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. U osób wrażliwych na ból stosuje się znieczulenie miejscowe przed zabiegiem lub można tez dodać do zastrzyku preparat znieczulający. Schemat zabiegu wymaga indywidualnego zaplanowania.

Czas zabiegu: W zależności od partii ciała
Okres, po którym widać efekty: Seria 6-8 zabiegów co ok. 1-2 tygodnie i następnie co 4 tygodnie.
Okres utrzymania efektów po zabiegu: Ok. 6 – 8 miesięcy
Okres trwania całego leczenia: Wg. wskazań lekarza

Nici liftingujące First Lift (PDO)

Nici liftingujące zrewolucjonizowały myślenie o medycynie estetycznej, stając się bezapelacyjnie sprawdzoną i bezpieczną metodą odmładzania twarzy i ciała. Ich przewaga to przede wszystkim naturalny wygląd miejsca poddanego zabiegowi, minimalna inwazyjność, niskie ryzyko powikłań oraz długotrwałe efekty estetyczne. Korzyści z zabiegów są długotrwałe, a rezultaty natychmiastowe. Szeroka gama rozmiarów nici oraz ich różnorodność i wszechstronność zastosowania pozwalają osiągnąć spektakularne efekty. Nici bez haczyków służą głownie do poprawy struktury skóry i delikatnego liftingu. Podając je nieco głębiej możemy także ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej. Natomiast użycie nici z haczykami pozwala na wyraźny lifting obwisłych tkanek. System nici First Lift (PDO) to cienkie nitki służce do poprawy struktury, gęstości i elastyczności delikatnej skóry. Nie posiadają stożków ani haczyków unoszących tkanki, a efekt liftingu uzyskiwany jest dzięki specjalnemu splotowi nici oraz właściwościom pobudzania syntezy kolagenu i elastyny, jakie wykazuje polidioksanon – substancja, z której są wykonane. Dzięki zabiegowi First Lift PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacji mięśni, wygładzenia zmarszczek i rysów twarzy. First Lift Barb to rewolucyjna nić PDO z małymi haczykami dwukierunkowo zbieżnymi do rewitalizacji skóry i delikatnego liftingu. Innowacyjna metoda walki z upływem czasu polega na implantacji podskórnej nici, które wzmacniają skórę i unoszą ją, dając naturalny efekt natychmiastowego liftingu. Nowe nici PDO (polidioksanon) są całkowicie bezpieczne dla organizmu, wchłaniają się do 7 miesięcy.

Zalecenia do stosowania nici FirstLift:

 • pionowe i poziome zmarszczki na czole
 • lifting czoła, wiotka, miękka tkanka
 • opadające brwi, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
 • dolna powieka – worki pod oczami
 • wyraźny fałd nosowo-wargowy
 • rowek policzkowo-jarzmowy
 • fałd podbródkowy i marionetkowy
 • V-lifting
 • opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
 • fałdy skóry na policzku, pomarszczone policzki

Czas zabiegu: W zależności od partii twarzy
Okres, po którym widać efekty: Natychmiast
Okres utrzymania efektów po zabiegu: Do 2 lat.

Nici liftingujące haczykowe (COG)

Nici liftingujące zrewolucjonizowały myślenie o medycynie estetycznej, stając się bezapelacyjnie sprawdzoną i bezpieczną metodą odmładzania twarzy i ciała. Ich przewaga to przede wszystkim naturalny wygląd miejsca poddanego zabiegowi, minimalna inwazyjność, niskie ryzyko powikłań oraz długotrwałe efekty estetyczne. Korzyści z zabiegów są długotrwałe, a rezultaty natychmiastowe. Szeroka gama rozmiarów nici oraz ich różnorodność i wszechstronność zastosowania pozwalają osiągnąć spektakularne efekty. Nici haczykowe COG pomagają zniwelować tzw. chomiki. Zabieg to minimum 2 nici na stronę, przeprowadzany parami.

Zalecenia do stosowania nici COG:

 • pionowe i poziome zmarszczki na czole
 • lifting czoła, wiotka, miękka tkanka
 • opadające brwi, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
 • dolna powieka – worki pod oczami
 • wyraźny fałd nosowo-wargowy
 • rowek policzkowo-jarzmowy
 • fałd podbródkowy i marionetkowy
 • V-lifting
 • opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
 • fałdy skóry na policzku, pomarszczone policzki

Czas zabiegu: W zależności od partii twarzy
Okres, po którym widać efekty: Natychmiast, wymaga 2 tygodni na wygojenie się
Okres utrzymania efektów po zabiegu: Do 2 lat.

Osocze bogatopłytkowe

To zabieg polegający na ostrzykiwaniu obszaru twarzy, szyi, dekoltu lub owłosionej skóry głowy osoczem bogatopłytkowym pozyskiwanym z krwi pacjenta. Preparat ten bogaty jest w komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz aktywują mezenchymalne komórki macierzyste. Dzięki tym wszystkim właściwościom osocze nadaje się nie tylko do wygładzenia zmarszczek i fałdów oraz poprawy elastyczności, napięcia i gęstości skóry ale również do poprawy wyglądu blizn, przyspieszania procesu gojenia ran i oparzeń oraz zwalczania wypadania włosów.

Zalecenia do stosowania osocza:

 • skóra wysuszona, zmęczona, pozbawiona blasku
 • oznaki starzenia skóry (fałdy, zmarszczki, wiotkość)
 • kurze łapki i cienie pod oczami
 • szyja, dekolt, dłonie
 • nadmierne wypadnie włosów
 • włosy cienkie, zniszczone, pozbawione blasku
 • blizny potrądzikowe i pooperacyjne

Czas zabiegu:60 minut
Okres, po którym widać efekty: seria 3-5 zabiegów co 4 tygodnie
Okres utrzymania efektów po zabiegu: 6-12 miesięcy
Okres trwania całego leczenia: wg. wskazań lekarza

3D NATURAL LIFT Lifting twarzy

NAWILŻENIE – ODŻYWIENIE – LIFTING. To najnowszy zabieg odmładzający firmy FILLMED BY FILORGA, który dzięki synergicznemu działaniu dwóch preparatów wypełniających Art Filler® Volume oraz Art Filler® Universal w bardzo krótkim czasie poprawia nawilżenie i odżywienie skóry oraz zapewnia lifting twarzy.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG 3D NATURAL LIFT.

 • dla osób dorosłych w każdym wieku
 • również z pierwszymi oznakami starzenia

Czas zabiegu:20-30 minut
Okres, po którym widać efekty: Po 1 zabiegu
Okres utrzymania efektów po zabiegu: do 18 miesięcy

Linerase terapie KOLAGENOWE

Zdrową, młodą i jędrną skórę zawdzięczamy głównemu jej budulcowi, którym jest kolagen. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, włókna stają się coraz słabsze, a nasza skóra mniej elastyczna. Po 25 roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek.
W procesie starzenia się, oprócz spadku elastyczności związanej ze zmniejszeniem ilości włókien kolagenu oraz elastyny, dodatkowo zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, a mięśnie twarzy stają się słabsze. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy. Możemy jednak temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku
Dominującą formą kolagenu (80%) w skórze człowieka jest kolagen typu I, który stanowi włóknistą podporę skóry, a także kolagen typu III (do 20%). Kolagen typu III oplata włókna zbudowane z kolagenu typu I, odpowiada za prawidłowe ich ułożenie, a także za sprężystość skóry. Po 25 roku życia tracimy około 1,5% kolagenu w ciągu roku. Skutkiem tego procesu jest pojawienie się zmarszczek Jedną ze strategii przeciwdziałania tym zjawiskom jest próba uzupełnienia zasobów kolagenu w skórze oraz niwelowania efektów jego ubytku.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG 3D NATURAL LIFT.

 • LINERASE można stosować profilaktycznie już po 25 r.ż. w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. LINERASE odbudowuje i regeneruje skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała poprzez rekonstrukcję tkanki łącznej skóry a przede wszystkim przywraca naturalne piękno skóry.
 • LINERASE doskonale sprawdza się w redukcji rozstępów, leczeniu blizn zanikowych i potrądzikowych.
 • wspomaganie biorewitalizacji przede wszystkim skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ale również całego ciała
 • regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej
 • poprawa elastyczności i sprężystości skóry
 • zmniejszenie oznak starzenia się skóry – redukcja zmarszczek
 • leczenie blizn zanikowych, rozstępów

Czas zabiegu:20-30 minut
Okres, po którym widać efekty: Po 1 zabiegu, po 7 dniach
Okres utrzymania efektów po zabiegu: do 18 miesięcy
Zabieg przeprowadzany w seriach, 3 – 4 zabiegi