Usługi

Implanty

Implanty dentystyczne zastępują naturalne korzenie zębowe. Wykonane z chirurgiczną dokładnością ze specjalnego stopu tytanu są traktowane przez tkankę kostną podobnie jak zęby naturalne. Wszczepienie implantu polega na przygotowaniu łoża pod wszczep, a następnie dentysta umieszcza implant w kości, który z czasem integruje się z nią stanowiąc solidny rdzeń dla nowego zęba. Otwór w kości wykonywany jest kalibrowanymi frezami, w które zaopatrzony jest każdy system implantologiczny.


Jednym z ważniejszych wskazań do implantacji jest bezzębie całkowite, jak również brak pojedynczych lub kilku zębów, a warunkiem wszczepienia implantu zęba, oprócz dobrego ogólnego stanu zdrowia pacjenta – jest odpowiednia masa kostna szczęki lub żuchwy.

Poniżej filmy pokazujące proces wszczepienia implantu MIS:

Oferujemy 2 typy implantów firmy MIS:

  • MIS Seven
  • MIS C1

Implant SEVEN

Implant SEVEN to połączenie stabilności biologicznej i przewidywalnej estetyki implantu SEVEN, rozbudowane o innowacje powstałe w wyniku szeroko zakrojonych procesów badawczo-rozwojowych.

Wysoka stabilność początkowa

Unikalny kształt gwintu oraz geometria implantu SEVEN zostały zaprojektowane z myślą o zachowaniu doskonałej stabilności pierwotnej dla szerokiej gamy przypadków klinicznych.

Zachowanie kości

SEVEN posiada platform-switching. Implanty z tego typu platformą powodują mniejszą utratę kości, jednocześnie prowadząc do zachowania większego wzrostu tkanki miękkiej.
Mikro-pierścienie na szyjce implantu poprawiają BIC (Bone-to-Implant-Contact) w strefie wyrostka zębodołowego. Zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć nacisk na kość i zminimalizować jej resorpcję.

Bezpieczeństwo

Każdy implant SEVEN dostarczany jest z ostatecznym wiertłem jednorazowego użytku o dostosowanej średnicy i długości, pozwalając na krótką i bezpieczną procedurę wiercenia. Zaokrąglony apex zapewnia bezpieczniejsze umieszczenie implantu w kości.

Sukces kliniczny

Chropowata struktura powierzchni implantów MIS jest wynikiem piaskowania i trawienia kwasem. Technologia produkcji MIS gwarantuje wysoki poziomu czystości powierzchni, która zwiększa efektywność osseointegracji będącej kluczowym czynnikiem długotrwałego sukcesu klinicznego.

Implant C1

Implant C1 to innowacyjny i zaawansowany implant firmy MIS.

Połączenie stożkowe

Implant C1 posiada stożkowe połączenie z anty-rotacją opartą na sześciu pozycjach na indeksie stożka. Zapewnia tym samym doskonałe umocowanie implantu oraz szczelność w obszarze implant-łącznik, co minimalizuje mikro-ruchy i przyczynia się do zachowania kości.

Podwójny gwint

Podwójny gwint zwiększa kontakt implantu z kością BIC, wzmacniając osseointegrację i zapewniając długotrwały sukces kliniczny. Ogólny wskaźnik wprowadzania implantu C1 wynosi 1,5 mm na obrót, właściwości samogwintujące oraz cechy łagodnej kondensacji kości zwiększają stabilizację pierwotną.

Mechanizm podwójnej stabilizacji

Mechanizm podwójnej stabilizacji implantu C1 opiera się na makro i mikro strukturze implantu oraz na unikalnej różnicy w metodologii wiercenia. Stożkowa konstrukcja C1 pozwala na umiarkowaną kompresję kości w 2/3 części implantu, zapewniając natychmiastową, mechaniczną stabilizację pierwotną. Równocześnie część implantu w okolicy wierzchołka jest przeznaczona do umożliwienia szybkiego wzrostu kości, aby zminimalizować utratę jego stabilności podczas pierwszych tygodni po zabiegu.

All-on-4 (leczenie bezzębia)

Metoda All-on-4 polega na umieszczeniu 4 implantów w szczęce lub żuchwie pod odpowiednio zaprojektowanym kątem. Następnie służą one jako podstawa do odbudowy protetycznej, a więc nowych, naturalnie wyglądających zębów, zastępujących wcześniej utracone własne zęby pacjenta. Po kilku miesiącach montowana jest docelowa, stała proteza akrylowa.

All-on-4 to bezpieczne i stałe rozwiązanie na długi czas, które oferuje mocne i stabilne wsparcie dla odbudowy protetycznej oraz gwarantuje naturalny wygląd.
Proteza tymczasowa wsparta na czterech implantach montowana jest już w dniu zabiegu chirurgicznego, co znacząco poprawia komfort i satysfakcję klienta. Metoda ta daje możliwość tańszego leczenia bezzębia z wykorzystaniem implantów.

All-on-6 (leczenie bezzębia)

Metoda All-on-6 polega na umieszczeniu 6 implantów w szczęce lub żuchwie pod odpowiednio zaprojektowanym kątem. Następnie służą one jako podstawa do odbudowy protetycznej, a więc nowych, naturalnie wyglądających zębów, zastępujących wcześniej utracone własne zęby pacjenta. Po kilku miesiącach montowana jest docelowa, stała proteza akrylowa lub porcelanowa.

All-on-6 to bezpieczne i stałe rozwiązanie na długi czas, które oferuje mocne i stabilne wsparcie dla odbudowy protetycznej oraz gwarantuje naturalny wygląd.
Proteza tymczasowa wsparta na sześciu implantach jest montowana już w dniu zabiegu chirurgicznego, co znacząco poprawia komfort i satysfakcję klienta. Metoda ta daje możliwość tańszego leczenia bezzębia z wykorzystaniem implantów.