Usługi

Protetyka

Celem leczenia protetycznego jest wykonanie uzupełnień w laboratorium protetyki stomato- logicznej, które odbudowują tkanki zębów bądź całkowicie je zastępują. Korony, licówki, mosty, wkłady, nakłady, protezy, struktury mocowane do implantów to przykłady uzupełnień protetycznych możliwych do zamówienia w naszej klinice. Dbając o jakość naszych usług współpracujemy z wysokiej klasy laboratorium protetycznym (ma ponad 20 lat doświadczenia w branży).


Licówki porcelanowe

Licówka jest uzupełnieniem protetycznym wykorzystywanym na odpowiednio zeszlifowaną wargową licową część korony zęba. Stosuje się je na siekacze, kły czasami na zęby przedtrzonowe wtedy gdy ich wargowe powierzchnie są przebarwione w sposób nie pozwalający na wybielenie, uszkodzone lub przy wadach rozwojowych zniekształcających ząb lub zęby.
Licówki wykonuje się wyłącznie z materiałów estetycznych – porcelany lub kompozytów protetycznych. Przykleja się je do zęba specjalnymi cementami.
Do wykonania zabiegu, zazwyczaj wystarczają dwie wizyty.

Korony i mosty porcelanowe

Korony porcelanowe wykonuje się na bazie metali lub wg. nowych technik bez metalu. W razie zatem konieczności zastosowania korony może to być stal lub mniej szkodliwe stopy złota lub tytanu. Korony stosuje się:

  • gdy zęby wymagają większej troski (np. mają duże wypełnienia),
  • do całkowitego przykrycia uszkodzonego zęba,
  • bo trwale chronią zęby, a nowoczesne techniki sprawiają, że zęby wyglądają naturalnie.

Mosty zaleca się gdy brakuje jednego lub więcej zębów, odbudowuje on wówczas uzębienia za pomocą połączonych koron porcelanowych wklejonych trwale na sąsiednie zęby.

Protezy bezklamrowe (na zatrzaskach)

Protezy szkieletowe na zatrzaskach stosuje się aby ominąć efekt widocznych elementów metalowych (klamer i podparć).

All-on-4 (leczenie bezzębia)

Metoda All-on-4 polega na umieszczeniu 4 implantów w szczęce lub żuchwie pod odpowiednio zaprojektowanym kątem. Następnie służą one jako podstawa do odbudowy protetycznej, a więc nowych, naturalnie wyglądających zębów, zastępujących wcześniej utracone własne zęby pacjenta. Po kilku miesiącach montowana jest docelowa, stała proteza akrylowa.

All-on-4 to bezpieczne i stałe rozwiązanie na długi czas, które oferuje mocne i stabilne wsparcie dla odbudowy protetycznej oraz gwarantuje naturalny wygląd.
Proteza tymczasowa wsparta na czterech implantach montowana jest już w dniu zabiegu chirurgicznego, co znacząco poprawia komfort i satysfakcję klienta. Metoda ta daje możliwość tańszego leczenia bezzębia z wykorzystaniem implantów.

All-on-6 (leczenie bezzębia)

Metoda All-on-6 polega na umieszczeniu 6 implantów w szczęce lub żuchwie pod odpowiednio zaprojektowanym kątem. Następnie służą one jako podstawa do odbudowy protetycznej, a więc nowych, naturalnie wyglądających zębów, zastępujących wcześniej utracone własne zęby pacjenta. Po kilku miesiącach montowana jest docelowa, stała proteza akrylowa lub porcelanowa.

All-on-6 to bezpieczne i stałe rozwiązanie na długi czas, które oferuje mocne i stabilne wsparcie dla odbudowy protetycznej oraz gwarantuje naturalny wygląd.
Proteza tymczasowa wsparta na sześciu implantach jest montowana już w dniu zabiegu chirurgicznego, co znacząco poprawia komfort i satysfakcję klienta. Metoda ta daje możliwość tańszego leczenia bezzębia z wykorzystaniem implantów.