Usługi

Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu i endomotoru

Nasza klinika zajmuje się zaawansowanymi technikami leczenia kanałowego. Gabinet wyposażony jest we wszystkie niezbędne urządzenia do leczenia według najwyższych standardów w tym w mikroskop zabiegowy czy endomotor sprzężony z endometrem. Rozwiązujemy trudne przypadki endodontyczne takie jak usuwanie złamanych narzędzi, zaopatrzenia perforacji, udrażnianie niedrożnych kanałów bądź odnajdywanie ich prawidłowego przebiegu. Każde leczenie wykonywane jest w osłonie koferdamu (ślinochronu) w celu izolacji pola zabiegowego oraz zwiększenia komfortu podczas pracy, zarówno dla pacjenta jak i lekarza. Następnie lekarz przystępuje do poszczególnych etapów leczenia – otwarcie zęba, udrożnienie, opracowanie kanałów i wypełnienie materiałem najwyższej jakości. Wszystko to odbywa się pod kontrolą mikroskopu. Mikroskop umieszczony na specjalnym wysięgniku znajduje się tuż nad głową pacjenta i umożliwia wgląd do wnętrza zęba, gwarantując uzyskanie maksymalnej precyzji oraz skuteczności leczenia.

Zobacz jak wygląda leczenie kanałowe.
Użycie endomotora.

Mikroskop stomatologiczny

Nasze gabinety wyposażone są w mikroskopy stomatologiczne Seliga – zabiegi leczenia kanałowego w Bellesa-Med są prowadzone przy użyciu mikroskopu dzięki czemu jesteśmy w stanie uratować zęby przeznaczone do usunięcia oraz zwiększyć trwałość i skuteczność prowadzonego leczenia. Definicja określająca jakikolwiek mikroskop optyczny ściśle odnosi się do głównej cechy tego typu urządzeń, jaką jest uzyskiwanie powiększenia obserwowanego obiektu.
Mikroskop stosowany w stomatologii pozwala na obserwację operowanego pola zabiegowego powiększonego nawet 20x w stosunku do rzeczywistego (graniczne powiększenie umożliwiające efektywne wykonywanie zabiegów). Skutkiem tego jest możliwość przeprowadzania dowolnego zabiegu stomatologicznego z bardzo dużą dokładnością, przy jednoczesnej obsłudze szczegółów pola zabiegowego niewidocznych gołym okiem. Dzięki temu właściwie wykonany zabieg w powiększeniu cechuje się wysoką skutecznością.
Dzięki zastosowaniu powiększenia można z wysoką efektywnością wykonywać wiele zabiegów, które bez uzbrojonego oka wydają się być niemożliwe bądź utrudnione, np.:

  • odnajdywanie ujść kanałów korzeniowych,
  • ustalanie obecności i lokalizowanie kanałów dodatkowych,
  • opracowywanie cieśni kanałów korzeniowych,
  • wypełnianie kanałów korzeniowych,
  • kontrola czystości opracowania kanałów,
  • zaopatrzenie perforacji dna komory i/lub korzenia.

Mikroskop jest z powodzeniem wykorzystywany także w takich dziedzinach stomatologii jak:

  • stomatologii zachowawczej (m.in. wykonywanie wypełnień, mikroopracowywanie ubytków próchnicowych),
  • protetyce (m.in. opracowywanie korzeni pod wkłady, mikropreparacje pod licówki, kontrola szczelności uzupełnień),
  • chirurgii (m.in. możliwość stosowania mikronarzędzi i cienkich szwów, dokładna kontrola i diagnostyka tkanek objętych zabiegiem),
  • diagnostyce (m.in. uwidacznianie nieszczelności istniejących wypełnień, ognisk próchnicy początkowej, zmian chorobowych, mikropęknięć szkliwa),
  • higienizacji (np. skaling, dokładność wykonywania zabiegów).

Endomotor X Smart

Endomotor Dentsplay X Smart ustanawia nowe standardy w endodoncji poprzez wprowadzenie prostoty, bezpieczeństwa oraz wydajnoci procedury kształtowania kanałów korzeniowych poprzez stosowanie w większości przypadków tylko jednego narzędzia w każdym kanale. X smart wprowadzaja do endodoncji zasadę prostoty, dążąc do oszczędności czasu i zwiększenia komfortu pracy przy jednoczesnym zachowaniu technik zapewniających najwyższą jakość leczenia kanałowego. Mikrosilnik pracuje w trybie oscylacyjnym, co oznacza, że podczas procedury kształtowania kanału urządzenie stale zmienia kierunek rotacji. Stosowanie dużego kąta obrotowego w kierunku cięcia zapewnia dużą wydajność, natomiast wykorzystanie mniejszego kąta i odwrotnego kierunku rotacji umożliwia urządzeniu wave-one opracowywanie kolejnych odcinków kanału zgodnie z budową anatomiczną kanału korzeniowego. Zastosowanie optymalnych kątów pozwala także zmniejszyć ryzyko wkręcenia się lub złamania pilnika. Funkcja oscylacji nie tylko zwiększa poczucie pewności lekarza, ale też wpływa na bezpieczeństwo pacjenta. Technika oscylacji ma wiele zalet. Po pierwsze, umożliwia kształtowanie większości kanałów przy użyciu tylko jednego niklowo-tytanowego pilnika . Oznacza to, że lekarz nie musi tracić czasu na wymianę narzędzi podczas procedury kształtowania kanału korzeniowego. Zapewnia to optymalną prostotę w leczeniu oraz zmniejsza całkowity czas opracowywania kanału nawet o 40% w porównaniu z tradycyjnymi narzędziami maszynowymi, wykonującymi ciągły ruch rotacyjny.