Usługi

Ortodoncja

Zajmujemy się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży i dorosłych. Skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne wpływa na poprawę wyglądu i samopoczucia, wpływa na opóźnione starzenie się twarzy, poprawę wymowy oraz lepszą higienę jamy ustnej. Leczenie likwiduje także dolegliwości bólowe związane z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych. W naszym gabinecie prowadzimy leczenie ortodontyczne zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Aparaty ruchome

Są samodzielnie wkładane i wyjmowane przez Pacjenta. W zależności od rodzaju wady zgryzu stosowane są różne rodzaje aparatów. Aparat jest zbudowany z akrylowej płytki (kolor wybiera Pacjent), metalowych elementów dopasowanych kształtem do zębów oraz elementów będących źródłem siły działającej na zęby (śruby, sprężyny). Na wczesnych etapach leczenia stosujemy również silikonowe trainery wstępnie korygujące wady zgryzu u dzieci.
Czas leczenia i jego skuteczność jest uzależniona od rodzaju wady zgryzu, wieku Pacjenta oraz współpracy Pacjenta z lekarzem. Jednak możliwości aparatu ruchomego są dość ograniczone. Można korygować nadmierne wychylenie lub przechylenie zębów, ale przesuwanie zębów nie jest już takie proste.

Aparaty stałe

Pozwalają na leczenie wad znacznie poważniejszych niż aparat ruchomy. Aparat stały zbudowany jest z zamków i pierścieni, które są przyklejane do zębów. Te elementy stanowią umocowanie dla sprężystych drutów, które wywierają na zęby stałą, precyzyjną siłę, pozwalającą na osiągnięcie zamierzonego efektu leczniczego. Mogą być stosowane na zębach stałych zarówno u młodzieży jak i dorosłych bez ograniczeń wiekowych. U osób dojrzałych leczenie aparatem stałym może być doskonałym przygotowaniem do uzupełnień protetycznych.
W zależności od wymagań leczniczych i estetycznych Pacjenta polecane są różne rodzaje aparatów ortodontycznych:
• METALOWE – precyzyjne, tańsze, dające możliwość urozmaicenia poprzez użycie kolorowych gumek utrzymujących łuk, lub zastosowanie zamków typu mini.
• ESTETYCZNE – ceramiczne, kompozytowe (w kolorze zęba) lub kryształowe (monokryształ szafiru)- transparentne.
• SYSTEMY SAMOLIGATURUJĄCE – to nowoczesne systemy ortodontyczne umożliwiające wyraźne skrócenie czasu trwania zarówno poszczególnych wizyt, jak i całego leczenia! Unikalna budowa zamków zapewnia zminimalizowanie nieprzyjemnych odczuć dla pacjenta oraz sprzyja utrzymaniu idealnej higieny jamy ustnej.

Aparat lingwalny Incognito

Najmniej znanym aparatem stałym, czyli mocowanym na stałe na czas trwania całego leczenia ortodontycznego, jest aparat lingwalny. Pomimo, iż samo pomysł jak i technologia funkcjonują już od ponad 40 lat, mało kto wie o jej istnieniu. Przyczyn tej sytuacji należy się upatrywać w cenie aparatu, na którą wpływają szczególnie złote zamki indywidualnie tworzone dla każdego pacjenta w zagranicznym laboratorium oraz małej ilości przeszkolonych ortodontów wykorzystujących te metodę w Polsce.  Aparat lingwalny, zwany też językowym, to jedyny rodzaj aparatu ortodontycznego, który jest mocowany do wewnętrznej części zębów (od strony języka). Jest to też jedyny prawdziwie niewidoczny aparat na zęby dostępny w dzisiejszej ortodoncji. Leczenie ortodontyczne przy pomocy aparatu lingwalnego jest prowadzone w taki sposób aby aparat nie był widoczny nawet podczas szerokiego uśmiechu.
Jest to jedyny rodzaj aparatu, który daje prawdziwą alternatywę dla innych aparatów stałych, mocowanych na przedniej części zębów. Aparat językowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób z dużym poczuciem estetyki oraz dla osób, które z powodu wykonywanej pracy, nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na zastosowanie aparatu tradycyjnego czy też samoligaturującego. Jeżeli cenisz sobie naturalny i wspaniały uśmiech; jeżeli przywiązujesz dużą uwagę do tego jak wyglądasz; jeżeli doceniasz najwyższą jakość oraz indywidualizm, to aparat lingwalny jest dla Ciebie.

Aparat ClearAligner

Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby nie powodując u Pacjentów niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem.
Nakładki wykonywane są metodą termoformowania na urządzeniach firmy Scheu Dental w wyspecjalizowanych laboratoriach na terenie kraju, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i analizy cyfrowej. Dzięki temu leczenie jest precyzyjne, szczegółowo zaplanowane i porównywalne cenowo a nawet tańsze niż inne metody leczenia stosowane w ortodoncji.
Nakładki są przezroczyste, niemal niewidoczne, a przez to wyjątkowo estetyczne. Wykonane są z miękkiego materiału, bez żadnych elementów metalowych do mocowania czy skręcania, przez co są wygodne i nie powodują odczucia bólu czy gniecenia. Można je łatwo zdejmować do jedzenia i czyszczenia więc utrzymanie higieny jest niezmiernie łatwe. Są idealnie dopasowane do zębów, dlatego Pacjenci bez skrępowania mogą się śmiać i rozmawiać.